Jak je aplikace zabezpečená? Nemůže někdo třeba zjistit, že nejsem doma?

Uvědomujeme si, že zabezpečení je v dnešní době obzvláště důležité.  Proto i my v ZOOCO dbáme na to, abychom používali nejnovější verze softwaru, šifrované spojení a další způsoby zabezpečení aplikace. Vaše data tak u nás budou v bezpečí.

Aplikace ZOOCO používá rozšířené standardy průmyslového zabezpečení. Čidla odesílají senzorická data po dedikované síti SigFox, která se servery ZOOCO komunikuje prostřednictvím šifrovaného spojení HTTPS, chráněného serverovými certifikáty. Veškerá komunikace uvnitř aplikace probíhá šifrovaně, a není tak možné data odposlechnout.

Webová i mobilní aplikace ZOOCO se opírá o známý český webový framework Nette (tj. softwarová struktura, která funguje jako podpora při programování a vývoji jiných softwarových projektů). Ten je mezi tvůrci webových stránek oblíbený právě i pro důraz na zabezpečení a prevenci rizik spojených s hackerskými útoky. Framework Nette obsahuje pojistky proti nejrůznějším technikám internetových útoků (URL hijackingu, cross-site scriptingu, session stealingu aj.).

ZOOCO používá minimum uživatelských údajů (pouze jméno k identifikaci uživatele a telefonní číslo či e-mail pro notifikace o stavech čidla) a uživatelská hesla ukládá v databázi bezpečně šifrovaná dle nejnovějších standardů.